Čtvrtým v pořadí je nová akvizice týmu a to náš skromný Michal „Finky“ Finkous. Poznáte ho podle slunečních brýlí, které snad nikdy nesundává a taky díky jeho ikonickému černému BMW s vystylovaným designem.

Jak dlouho jsi členem týmu a jaký byl důvod stát se jeho součástí?

Tak zaprvé:“ Ahoj, já jsem Finky a “oficiálním” členem teamu jsem asi od roku 2021, kdy jsem se poprvé postavil na start závodu CDS v depu Jež& Drift Teamu.“

 

Dalo ti členství v týmu něco, co bys sám nedokázal nebo „neměl“?

⁠Členství v teamu mi určitě dalo obrovskou hromadu pomoci jak při stavbě mého auta, tak velkou podporu, co se týče zázemí na závodech, dopravu závoďáka na místo určení a v neposlední řadě spoustu zkušeností a drahocenných rad od zkušenějších jezdců. Myslím, že nebýt Ježka, tak by nikdo z nás nejezdil a dohromady bychom nevytvořili asi největší drift team v ČR se super lidmi a parádním Jež&Busem. Je to prostě náš pantáta driftu ❤

 

Jak hodnotíš uplynulou sezónu?

⁠Uplynulá sezóna se pro mě jako jezdce skládala ze dvou závodů a dvou “exhibičních akcí”, a hodnotím ji velmi kladně, protože jsem si ji maximálně užil.

 

Který závod byl pro tebe ten nejlepší a který naopak nejhorší?

⁠Na to se za mě nedá odpovědět, každý závod má něco do sebe a dává mi hromadu zkušeností a radosti. Ale poslední závod v Brně, kde mi chyběly, tuším, 3 bodíky na bednu, zamrzel.

 

Už máš plány na novou sezónu?

Plány jsou vždy, uvidíme, jestli se je podaří zrealizovat 😊

 

Co děláš ve svém volném čase?

⁠My jsme drifteři…. Co je to volný čas? 😀 Teď vážně, snowboard, kolo, vaření, občas rybaření a poker.

 

Proč zrovna drift?

⁠Protože miluju auta od malička, je to show a oproti jinému motorsportu je to za mě relativně bezpečná a dostupná varianta (Relativně čti velkým tučným písmem).  Obrovsky mě baví jezdit driftem od chvíle, co jsem si koupil BMW a prvně se sklouznul bokem.

 

Co je pro tebe nejtěžší v driftu?

Nevím, další otázka 😂

 

Jaké byli tvoje pocity, když si stal poprvé na startu?

Asi trochu nervozita, strach ale zároveň euforie a vzrušení.

 

Kdyby si měl čtenářům poradit čeho se mají v driftu vyvarovat a proč?

Rozhodně nezkoušet své nově nabyté dovednosti s mamčinou oktávkou v městském provozu po shlédnutí Rychle & Zběsile: Tokio Drift

 

Proč je pro tebe drift víc, než jiný motor sport?

Jak jsem říkal v předchozí otázce, ⁠protože miluju auta od malička, je to show a oproti jinému motorsportu je to za mě relativně bezpečná a dostupná varianta (Relativně čti velkým tučným písmem).  Obrovsky mě baví jezdit driftem od chvíle, co jsem si koupil BMW a prvně se sklouznul bokem.

 

Co ti dává do života závodění?

Únik z reality do světa, kde jdou všechny problémy a starosti stranou. Když závodíš tak je pouze “tady a teď” a nic jiného tě netrápí.

 

Jaké máš závodní auto?

Mám pro drift upravené BMW e36 sedan s atmosférickým šestiválcem o objemu 2,8 litru a výkonem něco okolo 200 koní.

 

V čem je jedinečné/lepší od konkurence?

Jedinečné je v tom, že jsem si ho vysnil, podle svých představ postavil a upravil s velkou pomocí kluků z teamu. Taky je speciální díky svému neobvyklému bodykitu FitmentLab drift spec 3.

 

Jaký máš největší zážitek ze závodů?

⁠To se nedá říct, z každých závodů si odvážím skvělé neopakovatelné zážitky. Ať už se bavíme o euforii z vítězství někoho z teamu, nebo o strasti, trápení s technikou a následného, povětšinou na poslední chvíli, postavení se na start. Jsme banda bláznů s velmi podobnou mentální disfunkcí, takže je vždy o zábavu postaráno.

 

Kdy si měl pocit, že už to nedáš?

⁠Asi nikdy, do takové fáze jsem naštěstí ještě nedospěl.

 

Proč si myslíš, že je dobré sponzorovat JEŽ& Drift TEAM?

⁠Protože jsme nejlepší team na světě, bez debat.

 

Čím tě jako fanoušek mohu nejvíc naštvat?

Tím, že budeš mít strach za námi přijít, pokecat nebo si říct o svezení. Taky když nebudeš dodržovat bezpečností bariéry okolo trati a ohrožovat jak sebe, tak jezdce

 

Čím tě jako fanoušek mohu naopak nejvíce potěšit?

Rozhodně když za námi dojdeš do depa, dáme kus řeči, fotku nebo pokecáme o autech a o životě.

 

Jak by vypadalo tvé vysněné závodní auto/čím bys jezdil pro rohlíky?

Tak to je složitá otázka. Na drift asi BMW e30 s nějakou bestií pod kapotou a pro rohlíky bych bral něco jako Subaru Impreza WRC STi. Vysněných aut je spousta, malá garáž by mi asi nestačila.

 

 Co vám podle tebe nejvíce v týmu chybí? (mimo peníze)

Asi pro kluky na dílně geometrie a brzda na ladění aut, využila by se určitě jak pro servis, tak pro závodní speciály.

 

Tak jo, díky za otázky, bylo to vyčerpávající, budu se na Vás těšit na závodech, nebo na nějaké z naších akcí. Mějte se a driftu zdar!

Lektor

Author Lektor

More posts by Lektor